Αρχική σελίδα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού
ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΝ ΙΔΡΥΜΑ
ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ
ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
 2nd Swimming Cup 2007  

Την Παρασκευή και το Σάββατο, 2 και 3 Μαρτίου 2007, πραγματοποιήθηκε το "2nd Swimming Cup 2007" που διοργάνωσε το ACS Athens στις εγκαταστάσεις του.

Στους αγώνες μετείχαν 11 Σχολεία από την Ελλάδα και το εξωτερικό.  Το Σχολείο μας έλαβε μέρος με 40 μαθητές και μαθήτριες από το Δημοτικό, το Γυμνάσιο και το Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού.  Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας κατέκτησαν 25 μετάλλια.  Οι μαθητές κατέλαβαν  την 1η θέση στη βαθμολογία, οι μαθήτριες επίσης κατέλαβαν την 1η θέση στη βαθμολογία και το Σχολείο μας κατέκτησε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία της διοργάνωσης.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι πραγματοποιήθηκαν 2 νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα 50 μ. Ύπτιο  με επίδοση 00:32.47 και στα 100μ. Ελεύθερο με επίδοση 01:00.87 από τη μαθήτρια Ευσταθίου Ελβίρα του Γ2 Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών.  Προπονήτριες των ομάδων είναι οι κυρίες Κ. Κατσίκη και Ε. Παύλογλου.

2nd Swimming Cup 2007 2nd Swimming Cup 2007 2nd Swimming Cup 2007

ΜΑΘΗΤΕΣ - ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ
Ημ/νια Αγώνισμα Ονομ/μο - Τάξη Σχολείο Θέση Επίδοση
2-Μαρ 50μ. Ελεύθερο ΤΣΙΦΤΣΗΣ Γρηγόρης Β2 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 2ος 00:29.79
ΓΕΩΡΓΙΟΥ Αντώνης Α8 Γυμνάσιο Κ.Α. 3ος 00:29.96
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ Έκτωρ Β2 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 5ος 00:31.56
ΠΟΡΦΥΡΑΤΟΣ Κωνσταντίνος 63 Δημοτικό Κ.Ψ. 15ος 00:38.76
ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ Γιώργος Γ8 Γυμνάσιο Κ.Α. 2ος 00:28.51
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ 'ρης Γ2 Λύκειο Κ.Ψ. 4ος 00:28.64
ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗΣ Γιάννης Γ1 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 7ος 00:29.72
3-Μαρ 100μ. Ελεύθερο ΤΣΙΦΤΣΗΣ Γρηγόρης Β2 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 3ος 01:04.08
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Γιάννης Β1 Γυμνάσιο Κ.Α. 4ος 01:04.28
ΓΕΩΡΓΙΟΥ Αντώνης Α8 Γυμνάσιο Κ.Α. 10ος 01:09.71
ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ Γιώργος Γ8 Γυμνάσιο Κ.Α. 3ος 01:03.15
ΛΟΛΑΣ Θωμάς Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 4ος 01:04.69
ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗΣ Γιάννης Γ1 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 9ος 01:08.74
50μ. Ύπτιο ΖΑΧΟΣ Χαράλαμπος Α5 Γυμνάσιο Κ.Α. 4ος 00:39.45
ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ Νίκος 6γ Δημοτικό Κ.Ψ. 10ος 00:45.80
ΤΖΙΦΡΑΣ Παρμενίων 6γ Δημοτικό Κ.Ψ. 11ος 00:45.84
ΛΟΛΑΣ Θωμάς Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 2ος 00:33.25
ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ Χρήστος ΙΒ1 Λύκειο Κ.Ψ. 7ος 00:36.46
ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗΣ Γιάννης Γ1 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 12ος 00:38.08
50μ. Πεταλούδα ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Γιάννης Β1 Γυμνάσιο Κ.Α. 5ος 00:32.72
ΣΥΚΙΩΤΗΣ 'γγελος 6δ Δημοτικό Κ.Ψ. 9ος 00:38.23
ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ Χρήστος ΙΒ1 Λύκειο Κ.Ψ. 12ος 00:34.26
ΔΙΑΚΟΣΑΒΒΑΣ Νάσος Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 13ος 00:35.51
2-Μαρ 50μ. Πρόσθιο ΜΟΣΧΟΣ Γιάννης Α8 Γυμνάσιο Κ.Α. 4ος 00:43.25
ΜΠΑΖΙΩΤΗΣ Γιώργος Α5 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 7ος 00:46.87
ΛΩΣ Κωνσταντίνος 6ε Δημοτικό Κ.Ψ. 13ος 00:56.31
ΚΟΛΗΣΙΑΤΗΣ Σπύρος Β3 Λύκειο Κ.Ψ. 4ος 00:39.02
ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ Γιώργος Α6 Λύκειο Κ.Α. 7ος 00:39.99
ΠΙΤΤΑΣ Νικόλαος Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 12ος 00:42.07
100μ. Μικτή Ατομική ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Γιάννης Β1 Γυμνάσιο Κ.Α. 1ος 01:16.17
ΣΥΚΙΩΤΗΣ 'γγελος 6δ Δημοτικό Κ.Ψ. 6ος 01:25.46
ΛΟΛΑΣ Θωμάς Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 5ος 01:16.15
ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ Χρήστος ΙΒ1 Λύκειο Κ.Ψ. 7ος 01:19.05
ΔΙΑΚΟΣΑΒΒΑΣ Νάσος Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 9ος 01:23.93
ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ - ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ
Ημ/νια Αγώνισμα Ονομ/μο - Τάξη Σχολείο Θέση Επίδοση
2-Μαρ 50μ. Ελεύθερο ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗ Βαλασία Α3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:32.31
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ Πέρσα Β3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:33.96
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Μαρίλια 6δ Δημοτικό Κ.Ψ. 17η 00:39.07
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Φοίβη Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:32.75
ΤΣΙΜΠΟΥ Μαρία Α3 Λύκειο Κ.Ψ. 00:32.95
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Δάφνη ΙΒ2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:33.76
3-Μαρ 100μ. Ελεύθερο ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗ Βαλασία Α3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 01:12.24
ΑΛΖΙΓΚΟΥΖΙ Μαρία 6δ Δημοτικό Κ.Α. 01:12.67
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Ελβίρα Γ2 Λύκειο Κ.Α. 01:01.41
ΤΣΙΜΠΟΥ Μαρία Α3 Λύκειο Κ.Ψ. 01:12.24
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Φοίβη Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 01:13.55
50μ. Ύπτιο ΡΕΝΙΕΡΗ 'λκηστη Α5 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:38.85
ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΥ-ΨΑΛΛΙΔΑ Νέλλη 'ννα Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:41.39
ΚΟΥΤΡΗ Μαριάνθη 6γ Δημοτικό Κ.Ψ. 10η 00:45.96
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Ελβίρα Γ2 Λύκειο Κ.Α. 00:32.80
ΤΣΙΜΠΟΥ Μαρία Α3 Λύκειο Κ.Ψ. 00:38.41
50μ. Πεταλούδα ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ Πέρσα Β3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:38.20
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Φοίβη Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:35.02
ΓΑΒΡΙΛΟΓΛΟΥ Βαλέρια Β2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:38.03
ΤΕΝΤΕ Ελένη Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 15η 00:48.39
2-Μαρ 50μ. Πρόσθιο ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΥ-ΨΑΛΛΙΔΑ Νέλλη 'ννα Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:43.23
ΓΟΥΛΑΚΟΥ Μαγδαληνή Α4 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:46.56
ΜΑΚΡΗ Ελπίδα 6δ Δημοτικό Κ.Ψ. 11η 00:47.67
ΓΑΒΡΙΛΟΓΛΟΥ Βαλέρια Β2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:43.56
ΤΖΑΝΑΒΑΡΑ Κορίνα Α2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:45.04
ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΥ Σοφία Γ3 Λύκειο Κ.Α. 14η 00:49.45
100μ. Μικτή Ατομική ΓΑΒΡΙΛΟΓΛΟΥ Βαλέρια Β2 Λύκειο Κ.Ψ. 01:24.35
ΜΑΘΗΤΕΣ - ΤΕΛΙΚΟΙ
Ημ/νια Αγώνισμα Ονομ/μο - Τάξη Σχολείο Θέση Επίδοση
2-Μαρ 50μ. Ελεύθερο ΤΣΙΦΤΣΗΣ Γρηγόρης Β2 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 2ος 00:29.28
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ Έκτωρ Β2 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 3ος 00:30.47
ΓΕΩΡΓΙΟΥ Αντώνης Α8 Γυμνάσιο Κ.Α. 4ος 00:30.50
ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ Γιώργος Γ8 Γυμνάσιο Κ.Α. 1ος 00:28.36
3-Μαρ 100μ. Ελεύθερο ΤΣΙΦΤΣΗΣ Γρηγόρης Β2 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 3ος 01:03.07
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Γιάννης Β1 Γυμνάσιο Κ.Α. 5ος 01:05.57
ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ Γιώργος Γ8 Γυμνάσιο Κ.Α. 3ος 01:03.83
ΛΟΛΑΣ Θωμάς Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 5ος 01:05.38
50μ. Ύπτιο ΖΑΧΟΣ Χαράλαμπος Α5 Γυμνάσιο Κ.Α. 5ος 00:39.57
ΛΟΛΑΣ Θωμάς Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 5ος 00:34.91
50μ. Πεταλούδα ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Γιάννης Β1 Γυμνάσιο Κ.Α. 5ος 00:32.46
2-Μαρ 50μ. Πρόσθιο ΜΟΣΧΟΣ Γιάννης Α8 Γυμνάσιο Κ.Α. 4ος 00:43.79
ΚΟΛΗΣΙΑΤΗΣ Σπύρος Β3 Λύκειο Κ.Ψ. 3ος 00:38.21
100μ. Μικτή Ατομική ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ Γιάννης Β1 Γυμνάσιο Κ.Α. 1ος 01:14.78
ΛΟΛΑΣ Θωμάς Γ3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 4ος 01:15.46
3-Μαρ 4x50μ. Ελεύθερο Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Γυμνάσιο 2οι 02:02.87
Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Λύκειο 2οι 01:53.66
4x50μ. Μικτή Ομαδική Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Γυμνάσιο 1οι 02:25.93
Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Λύκειο 2οι 02:14.74
ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ - ΤΕΛΙΚΟΙ
Ημ/νια Αγώνισμα Ονομ/μο - Τάξη Σχολείο Θέση Επίδοση
2-Μαρ 50μ. Ελεύθερο ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗ Βαλασία Α3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:32.30
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ Πέρσα Β3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:34.53
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Φοίβη Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:32.27
ΤΣΙΜΠΟΥ Μαρία Α3 Λύκειο Κ.Ψ. 00:33.24
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Δάφνη ΙΒ2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:33.64
3-Μαρ 100μ. Ελεύθερο ΑΛΖΙΓΚΟΥΖΙ Μαρία 6δ Δημοτικό Κ.Α. 01:12.60
ΚΑΛΟΥΠΑΚΛΗ Βαλασία Α3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 01:12.87
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Ελβίρα Γ2 Λύκειο Κ.Α. 01:00.87
50μ. Ύπτιο ΡΕΝΙΕΡΗ 'λκηστη Α5 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:37.85
ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΥ-ΨΑΛΛΙΔΑ Νέλλη 'ννα Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:43.18
ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Ελβίρα Γ2 Λύκειο Κ.Α. 00:32.47
50μ. Πεταλούδα ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ Πέρσα Β3 Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:37.93
ΠΡΟΣΑΛΙΚΑ Φοίβη Γ5 Γυμνάσιο Κ.Α. 00:34.91
2-Μαρ 50μ. Πρόσθιο ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΥ-ΨΑΛΛΙΔΑ Νέλλη 'ννα Γυμνάσιο Κ.Ψ. 00:43.27
ΤΖΑΝΑΒΑΡΑ Κορίνα Α2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:45.19
ΓΑΒΡΙΛΟΓΛΟΥ Βαλέρια Β2 Λύκειο Κ.Ψ. 00:46.88
100μ. Μικτή Ατομική ΓΑΒΡΙΛΟΓΛΟΥ Βαλέρια Β2 Λύκειο Κ.Ψ. 01:28.80
3-Μαρ 4x50μ. Ελεύθερο Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Γυμνάσιο 2ες 02:13.69
Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Λύκειο 1ες 02:05.57
4x50μ. Μικτή Ομαδική Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Γυμνάσιο 1ες 02:31.99
Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο Λύκειο 2ες 02:34.32

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΑΘΗΤΩΝ
  Σχολείο Βαθμοί
1 Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο 75
2 AS Warsaw 74
3 Αρσάκειο Ψυχικού 42
4 Τοσίτσειο Εκάλης 39
5 ACS Athens 26
6 AIS Budapest 20
7 AIS Vienna 19
8 St. Catherine 12
9 Campion Scholl 10
10 TASIS 2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ
  Σχολείο Βαθμοί
1 Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο 91,5
2 Αρσάκειο Ψυχικού 62
3 AIS Vienna 61,5
4 ACS Athens 35
5 AS Warsaw 33
6 TASIS 22
7 Τοσίτσειο Εκάλης 9
8 AIS Cyprus 3
9 Campion School 1
ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
  Σχολείο Βαθμοί
1 Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο 166,5
2 AS Warsaw 107
3 Αρσάκειο Ψυχικού 104
4 AIS Vienna 80,5
5 ACS Athens 61
6 Τοσίτσειο Εκάλης 48
7 TASIS 24
8 AIS Budapest 20
9 St. Catherine 12
10 Campion School 11
11 AIS Cyprus 3

 

 

[ Επιστροφή ] [ Αρχική σελίδα ]
ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ Ε.Ε.Ι. ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ E.Ε.Ι.
Επικοινωνία | Εγκαταστάσεις | Εκδηλώσεις | Ανακοινώσεις | Χάρτης Ιστοχώρου Copyright | Σχεδιασμός