Αρχική σελίδα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού
ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΝ ΙΔΡΥΜΑ
ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ
ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
 17ο Τουρνουά Tennis  

Από 14 Μαρτίου έως και 13 Απριλίου 2008 πραγματοποιήθηκε το 17ο Τουρνουά Tennis Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού.  Παρουσίασε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και ήταν υψηλού επιπέδου.

Την Κυριακή, 13 Απριλίου, μετά τους τελευταίους πολύ ενδιαφέροντες και δυναμικούς τελικούς η αυλαία του Τουρνουά έπεσε με την εκδήλωση της απονομής των επάθλων και μεταλλίων στους νικητές όλων των κατηγοριών.  Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους μέλη της Διεύθυνσης του Ε.Ε.Ι., μέλη της Αθλητικής Συμβουλευτικής Επιτροπής, οι Σύλλογοι Γονέων, οι Καθηγητές Φυσικής Αγωγής, γονείς και φίλοι όσων αγωνίστηκαν.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Γιώργος Καλαμωτουσάκης
2ος Γιώργος Κρητικός
3οι Φίλιππος Αλεβιζόπουλος – Θάνος Χατζηαθανασιάδης

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1η Φοίβη Αμπαριώτη
2η Αφροδίτη Χριστοδούλου
3ες Ιωάννα Μοριανού – Ιωάννα Κροντηρά

ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος Αριστείδης Σαμαράς
2ος Νικόλας Χαρινός
3οι Νίκος Μωραϊτης – Κωνσταντίνος Γεωργίαδης

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1η Κατερίνα Τσαούτου
2η Αγγελική Πρεζάνη
3ες Εύα Γιαννάτου – Έλενα Ρωσσώνη

ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ 18+
1η Άρτεμις Πετρίδη
2η Μιράντα Πατέρα
3εςΧριστίνα Χατζηνικολάου – Ειρήνη Ντέρου

ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ
1ος Ανδρέας Οικονόμου
2ος Κωνσταντίνος Δαβιλάς
3οι Πάνος Μαρκάκης – Γιώργος Μισαηλίδης

ΑΠΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 18 – 39
1ος Σέργιος Παπαδόπουλος
2ος Αντώνης Μακρής
3οι Γρηγόρης Κανόνης – Βασίλης Κεφάλας

ΑΠΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 40 – 49
1ος Νίκος Συριόπουλος
2ος Αλέξης Καζαντζής
3οι Παναγιώτης Κόντος – Κλέων Παπαδόπουλος

ΑΠΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 50+
1ος Γιώργος Σκαμπαρδώνης
2ος Γιάννης Πρεζάνης
3οι Σταύρος Δερμιτζάκης – Δημήτρης Αλεβιζόπουλος

ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ - ΛΥΚΕΙΟΥ
1ΟΙ Μιχάλης Δαμκαλίδης / Ανδρέας Οικονόμου
2οι Άγις Καρζής /  Γρηγόρης Χατζηγρηγοριάδης
3οι Πάνος Μαρούδας / Δημήτρης Λυρατζάκης - Κωνσταντίνος Δαβιλας / Φώτης Σακελλαρόπουλος

ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ 18+
1οι Γιώργος Σκαμπαρδώνης / Σέργιος Παπαδόπουλος
2οι Αντώνης Μακρής / Γιώργος Ζαβολέας
3οι Αλέξης Καζαντζής / Σταύρος Δερμιτζάκης - Γιώργος Ριζόπουλος / Παναγιώτης Σάκκουλας

ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ Γονέας – Μαθητής
1οι Γιώργος Σκαμπαρδώνης / Αλέξανδρος Σκαμπαρδώνης
2οι Αλέξης Καζαντζής  / Μιχάλης Καζαντζής 
3οι Απόστολος Χατζηαθανασιάδης / Θάνος Χατζηαθανασιάδης - Βασίλης Μωραϊτης / Νίκος Μωραϊτης

ΔΙΠΛΑ ΜΙΚΤΑ
1οι Ντόρα Ιωαννίδου / Αλέξης Καζαντζής
2οι Σοφία Δαυλιάκου / Γιάννης Πρεζάνης
3οι Μιράντα Πατέρα / Νίκος Καψιάνης - Σοφία Στάχτιαρη / Όθων Στάχτιαρης  

(φωτογραφίες ») (αναλυτικά αποτελέσματα »)

 

[ Επιστροφή ] [ Αρχική σελίδα ]
ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ Ε.Ε.Ι. ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ E.Ε.Ι.
Επικοινωνία | Εγκαταστάσεις | Εκδηλώσεις | Ανακοινώσεις | Χάρτης Ιστοχώρου Copyright | Σχεδιασμός