E.E.I.
ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
Πέμπτη, 18 Απριλίου 2002
 
19ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ TENIΣ 2010

19o Τουρνουά Τένις

Με 184 άτομα συμμετέχοντες πραγματοποιήθηκε το 19ο Τουρνουά Τένις Κολλεγίου που διοργάνωσε το Τμήμα Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού από 17Aπριλίου έως και 16 Μαΐου 2010 στο Campus του Ψυχικού .  Κατά γενική ομολογία παρουσίασε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και ήταν υψηλού επιπέδου στα ανακαινισθέντα γήπεδα με συνθετικό χλοοτάπητα, δωρεά της Οικογένειας Πίττα, εις μνήμην Ειρήνης Πίττα.

Την Κυριακή, 16 Μαΐου, μετά τους τελευταίους πολύ ενδιαφέροντες και δυναμικούς τελικούς η αυλαία του Τουρνουά έπεσε με την εκδήλωση της απονομής των επάθλων στους νικητές όλων των κατηγοριών. Ακολούθησαν κληρώσεις για τα δώρα, που διέθεσε ο χορηγός της διοργάνωσης «Playsports». 

Τους τελικούς αγώνες της Κυριακής και την τελετή απονομής τίμησαν με την παρουσία τους μέλη του Σωματείου του Ε.Ε.Ι., ο Πρόεδρος και τα μέλη του Σ.Α.Κ.Α. μέλη της Αθλητικής Συμβουλευτικής Επιτροπής, οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής, γονείς και φίλοι, όσων αγωνίστηκαν.  Την οργάνωση είχε αναλάβει ο Διασχολικός Συντονιστής Εξωσχολικού Αγωνιστικού Προγράμματος κος Χρήστος Σούλιος με Υπεύθυνους Αγώνων την κα Ντορέττα Χατζάτογλου, την κα Χριστίνα Τσικάλακη και τον κο Λευτέρη Χιριστανίδη.  Στο τέλος των απονομών τελέστηκε δεξίωση στο Αγγελικούσειο Κλειστό Γυμναστήριο και Χανδρείο Αθλητικό Κέντρο του Ε.Ε.Ι.

Νικητές ήταν οι εξής:
Καφαντάρης Φίλιππος Τσάντα Τένις YONEX
Εμμανουήλ Τάσος Μπλουζάκι POLO YONEX
Κακριδά – Κριεζή Πατ. Γυνακείο Σέτ YONEX

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Νίκος Ιωαννίδης  Κ.Α.
2ος Διαμαντόπουλος Γιώργος  Κ.Ψ.
3οι Βρανάς Θεμιστοκλής  Κ.Ψ. – Λυμπέρης Αλέξανδρος  Κ.Ψ.
 
ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1η Άρτεμις Βούγα  Κ.Ψ.
2η Γεωργαντή Μαριάννα  Κ.Ψ.
3ες Κοκοτσάκη Λυδία  Κ.Α.– Νίκα Αλεξάνδρα Κ.Ψ.
 
ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος Κωνσταντίνος Αλεβιζόπουλος Κ.Α.
2ος Γεώργιος Εμμανουήλ  Καλαμωτουσάκης  Κ.Ψ.
3οι Θάνος Χατζηαθανασιάδης Κ.Ψ. / Γιώργος Κρητικός  Κ.Ψ.
 
ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1η Τσαούτου Κατερίνα  Κ.Ψ.
2η Μυρτώ Βούγα  Κ.Ψ.
3ες Φοίβη Αμπαριώτη  Κ.Α. - Μαριάνθη Κουτρή  Κ.Ψ.
 
ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ
1η Αγγελική Πρεζάνη  Κ.Ψ.
2η Κωνσταντίνα Μπολτσή  Κ.Ψ.
3ες  Εύα Γιαννάτου Κ.Ψ. – Χατζηαθανασίαδη Ελένη  Κ.Ψ.
 
ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ
1ος Ανδρέας Οικονόμου  Κ.Ψ.
2ος Νίκος Γεωργιάδης  Κ.Ψ.
3οι Νικηφόρος Μιχάλης  Κ.Ψ. –  Μαρούλης  Νικόλαος Κ.Α.
 
ΑΠΛΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η Μιράντα Πατέρα
2η Ντόρα Ιωαννίδου
3ες Ειρήνη Ντέρου /Πετρόγιαννη Αντωνία
 
ΑΠΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 18 – 39
1ος Σέργιος Παπαδόπουλος
2ος Στεφάν Τακβοριάν
3οι Αντώνης Μακρής / Γιώργος  Σταμούλας
 
ΑΠΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 40 – 49
1ος Νίκος Συριόπουλος
2ος Αλέξανδρος Καζαντζής
3οι Νικόλαος  Πειθής– Παναγιώτης Σάκκουλας
 
ΑΠΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 50+
1ος Γιώργος  Νικόπουλος
2ος Μανδήλας Βασίλειος
3οι Μηνάς Δαμιανίδης - Αντώνης Λυμπέρης
 
ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ - ΛΥΚΕΙΟΥ
1οι Καζαντζής  Μιχάλης  Κ.Α./ Καλαμωτουσάκης  Γεώργιος Εμμανουήλ  Κ.Ψ.
2οι Κωνσταντίνος  Αλεβιζόπουλος Κ.Α. / Σβορώνος Αντώνης  Κ.Α.
3οι Παππέλης Δημήτριος Κ.Α./ Ρακκάς Θωμάς Κ.Α. - Κρητικός  Γιώργος  Κ.Ψ./ Φίλιππος  Αλεβιζόπουλος Κ.Α.
 
ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ 18+
1οι Σέργιος Παπαδόπουλος /Ευσταθίου Φίλιππος
2οι Στεφάν Τακβοριάν / Αζάς Ανδρέας
3οι Αντώνης Μακρής / Γιώργος Ζαβολέας -  Παναγιώτης  Κοντός / Καλοφωλιάς Γιώργος
 
ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ Γονέας – Μαθητής
1οι Αλέξης Καζαντζής  / Μιχάλης Καζαντζής 
2οι Θεμιστοκλής  Βρανάς / Κατσίπης  Δημήτριος
3οι Γιάννης  Γεωργιάδης /Γεωργιάδης Κωνσταντίνος - Αντώνης Λυμπέρης / Αλέξανδρος Λυμπέρης
 
ΔΙΠΛΑ ΜΙΚΤΑ
1οι Γιάννης Πρεζάνης /Αγγελική Πρεζάνη
2οι Αλεξάνδρα Κορακιανίτη / Αριστείδης Πίττας
3οι Μιράντα Πατέρα / Φίλιππος Ευσταθίου - Ιωαννίδου  Ντόρα/ Ιωαννίδης Νικόλαος

 

Αρχική σελίδα | Επικοινωνία | Ανακοινώσεις | Χάρτης Ιστοχώρου Σχεδιασμός | © 2008/09 E.E.I.
Ψυχικό: Στεφάνου Δέλτα 15 Π. Ψυχικό 154 52, +30 210 6798100 • Κάντζα: Κάντζα Αττικής 153 51 • Ταχ.Θυρ. 65005 154 10, Π. Ψυχικό • info@haef.gr